Anadolu Üniversitesi Örgün Eğitim dersleri kapsamında yer alan KÜL199 (Kültürel Etkinlikler) dersi ile hedeflenen, öğrencilerin sanatsal ve kültürel etkinliklere yönelimini arttırmak ve bu etkinlikler aracılığıyla onların estetik algısını yükseltmektir. Ancak bu ders zaman içinde öğrenciler için sadece kartlarını okutarak etkinliklere “sözde” katılım sağladıkları, not kaygısıyla kültürel ve sanatsal etkinliklerde sadece “dijital varlık” gösterdikleri bir yapıya dönüşmüştür.

Proje kapsamında hedeflenen, KÜL199 dersini alan öğrenciler için bir takip sistemine dönüşen öğrenci kimlik kartları nedeniyle çoğu zaman bir zorunlulukmuş gibi algılanan etkinliklere katılımın bu zorunluluk algısından uzaklaştırılması ve bireysel kazanımların ön plana çıkartılarak, bu etkinliklere “gerçek” katılımın arttırılmasını sağlamaktır. 
#grafiktasarım #anadoluüniversitesi #anadolugrafik #culture #kültür #üniversite #university #eskişehir #design #tasarım #tanerardalı #santral #kül199 #2017 #olddays #eskigünler
Back to Top